EURO 2024: program, rozlosování skupin a pořadí v tabulce

22 květen 2024By Ksenija

V létě se zraky milionů fotbalových fanoušků zaměří na Německo, kde 14. června začne v Mnichově a 14. července v Berlíně skončí UEFA EURO 2024. V tomto příspěvku najdete vyplnitelný kalendář EURO 2024, abyste věděli, kdy a kde se konají jednotlivé zápasy, a mohli předpovídat výsledky utkání.

EURO 2024 schedule, group stage draws and standings

Euro 2024: stručný úvod

Sedmý ročník mistrovství Evropy, UEFA EURO 2024, se uskuteční od 14. června do 14. července 2024 v Německu, v zemi, která získala trofej mistra Evropy třikrát.

Během šampionátu se o hlavní trofej utká 24 nejlepších týmů z celé Evropy. Zajímavostí je, že Gruzie je jedinou zemí, která se v závěrečné fázi mistrovství Evropy představí poprvé.

V německém Hamburku proběhlo losování závěrečné fáze turnaje EURO 2024. Výsledkem losování EURO 2024 jsou tyto skupiny EURO 2024:

  • A: Německo, Skotsko, Maďarsko, Švýcarsko
  • B: Španělsko, Chorvatsko, Itálie, Albánie
  • C: Slovinsko, Dánsko, Srbsko, Anglie
  • D: Polsko, Nizozemsko, Rakousko, Francie
  • E: Belgie, Slovensko, Rumunsko, Ukrajina
  • F: Turecko, Gruzie, Portugalsko, Česká republika
EURO 2024 schedule, group stage draws and standings
Finalisté UEFA EURO 2024. Zdroj obrázku: www.uefa.com

UEFA EURO 2024 bude mít stejný formát jako předchozí turnaj UEFA EURO 2020. Dva nejlepší týmy z každé skupiny EURO 2024 se zúčastní 16. kola spolu se čtyřmi nejlepšími týmy ze třetích míst.

Zahajovací zápas, Německo – Skotsko, se odehraje 14. června v mnichovské fotbalové aréně. Turnaj končí 14. července finálovým zápasem na Olympiastadionu v Berlíně.

Zápasy UEFA EURO 2024 budou hostit následující stadiony v Německu:

  • Arena AufSchalke;
  • BVB Stadion Dortmund;
  • Stadion v Kolíně;
  • Düsseldorf Arena;
  • Frankfurt Arena;
  • Stadion v Lipsku;
  • Fotbalová aréna v Mnichově;
  • Olympiastadion Berlín;
  • Stuttgart Arena;
  • Volksparkstadion Hamburg.

Přečtěte si oficiálního průvodce stadiony a dozvíte se více o stadionech, jejich historii a všech zápasech, které se na nich budou hrát.

Vyplnitelný formulář PDF: Pořadí a zápasy EURO 2024

Pokud plánujete turnaj sledovat a chcete se dozvědět více o pořadí na EURO 2024, tým ONLYOFFICE připravil vyplnitelnou PDF šablonu, kterou můžete použít zdarma. Díky naší šabloně můžete snadno sledovat výsledky jednotlivých utkání a předpovídat účastníky play-off a příslušný rozpis. Stejně jsme postupovali i v roce 2022, kdy fotbaloví fanoušci z celého světa sledovali zápasy mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022.

Držák EURO 2024 najdete v knihovně formulářů ONLYOFFICE. Můžete si ji stáhnout do svého počítače nebo notebooku jako soubor PDF.

Formulář PDF můžete také otevřít a vyplnit offline pomocí ONLYOFFICE Desktop Editors, bezplatného kancelářského balíku pro Windows, Linux a macOS. Aplikace ONLYOFFICE pro iOS a Android umožňuje otevřít a vyplnit formulář na cestách, takže si můžete připravit tabulku EURO 2024 na svém mobilním zařízení. Stačí ji uložit a sdílet s přáteli!

EURO 2024 schedule, group stage draws and standings
Kategorie EURO 2024 otevřena v ONLYOFFICE Desktop Editors

Máme také alternativní šablony pro vyplnění rozpisu UEFA EURO 2024. Prohlédněte si je a vyberte si tu, která se vám líbí nejvíce!

EURO 2024: schedule, group stage draws and standings
Alternativní šablona programu UEFA EURO 2024

Knihovna formulářů ONLYOFFICE obsahuje spoustu připravených vyplnitelných formulářů PDF pro každou příležitost. Pomocí této šablony můžete například předvídat možné sestavy před začátkem zápasu UEFA EURO 2024 a porovnat je s potvrzenými základními jedenáctkami.

Program EURO 2024: vše, co potřebujete vědět

Pokud chcete vědět vše o programu, rozlosování a pořadí UEFA EURO 2024, připravili jsme pro vás všechny zápasy, aby vám nic neuniklo. Stačí si před návštěvou turnaje prohlédnout níže uvedené informace*.

*Vezměte prosím na vědomí, že všechny časy výkopů jsou uvedeny podle středoevropského letního času (SELČ).

Skupinová fáze EURO 2024

14. června

Skupina A: Německo – Skotsko (fotbalová aréna v Mnichově, 21:00)

15. června

Skupina A: Maďarsko vs. Švýcarsko (stadion v Kolíně nad Rýnem, 15:00)

Skupina B: Španělsko vs. Chorvatsko (Olympiastadion Berlín, 18:00)

Skupina B: Itálie vs. Albánie (BVB Stadion Dortmund, 21:00)

16. června

Skupina D: Polsko – Nizozemí (Volksparkstadion Hamburg, 15:00)

Skupina C: Slovinsko – Dánsko (Stuttgart Arena, 18:00).

Skupina C: Srbsko – Anglie (Arena AufSchalke, 21:00).

17. června

Skupina E: Rumunsko – Ukrajina (fotbalová aréna v Mnichově, 15:00)

Skupina E: Belgie – Slovensko (Frankfurt Arena, 18:00)

Skupina D: Rakousko – Francie (Düsseldorf Arena, 21:00)

18. června

Skupina F: Turecko – Gruzie (BVB Stadion Dortmund, 18:00)

Skupina F: Portugalsko – Česká republika (stadion v Lipsku, 21:00)

19. června

Skupina B: Chorvatsko – Albánie (Volksparkstadion Hamburg, 15:00)

Skupina A: Německo – Maďarsko (Stuttgart Arena, 18:00)

Skupina A: Skotsko – Švýcarsko (stadion v Kolíně nad Rýnem, 21:00)

20. června

Skupina C: Slovinsko – Srbsko (Fotbalová aréna v Mnichově, 15:00).

Skupina C: Dánsko – Anglie (Frankfurt Arena, 18:00)

Skupina B: Španělsko – Itálie (Arena AufSchalke, 21:00)

21. června

Skupina E: Slovensko vs. Ukrajina (Düsseldorf Arena, 15:00)

Skupina D: Polsko – Rakousko (Olympiastadion Berlín, 18:00)

Skupina D: Nizozemsko – Francie (stadion v Lipsku, 21:00)

22. června

Skupina F: Gruzie – Česká republika (Volksparkstadion Hamburg, 15:00)

Skupina F: Turecko – Portugalsko (BVB Stadion Dortmund, 18:00)

Skupina E: Belgie – Rumunsko (stadion v Kolíně nad Rýnem, 21:00)

23. června

Skupina A: Švýcarsko – Německo (Frankfurt Arena, 21:00)

Skupina A: Skotsko – Maďarsko (Stuttgart Arena, 21:00)

24. června

Skupina B: Chorvatsko – Itálie (stadion v Lipsku, 21:00)

Skupina B: Albánie – Španělsko (Düsseldorf Arena, 21:00)

25. června

Skupina D: Nizozemsko – Rakousko (Olympiastadion Berlín, 18:00 hod.)

Skupina D: Francie – Polsko (BVB Stadion Dortmund, 18:00)

Skupina C: Anglie – Slovinsko (stadion v Kolíně nad Rýnem, 21:00)

Skupina C: Dánsko – Srbsko (fotbalová aréna v Mnichově, 21:00)

26. června

Skupina E: Slovensko – Rumunsko (Frankfurt Arena, 18:00)

Skupina E: Ukrajina – Belgie (Stuttgart Arena, 18:00)

Skupina F: Česká republika – Turecko (Volksparkstadion Hamburg, 21:00)

Skupina F: Gruzie – Portugalsko (Arena AufSchalke, 21:00)

7. a 28. června

Žádné zápasy

EURO 2024 – 16. kolo

29. června

Zápas 38: postupující A – postupující B (Olympiastadion Berlín, 18:00)

Zápas 37: Vítěz A – postupující C (BVB Stadion Dortmund, 21:00)

30. června

Zápas 40: Vítěz C – třetí místo D/E/F (Arena AufSchalke, 18:00)

Zápas 39: Vítěz B – třetí místo A/D/E/F (Kolínský stadion, 21:00)

1. července

Zápas 42: postupující D – postupující E (Düsseldorf Arena, 18:00)

Zápas 41: Vítěz F – třetí místo A/B/C (Frankfurt Arena, 21:00)

2. července

Zápas 43: Vítěz E – třetí místo A/B/C/D (Mnichovská fotbalová aréna, 18:00)

Zápas 44: Vítěz D – postupující F (stadion v Lipsku, 21:00)

3. a 4. července

Žádné zápasy

Čtvrtfinále EURO 2024

5. července

Zápas 45: vítěz zápasu 39 – vítěz zápasu 37 (Stuttgart Arena, 18:00)

Zápas 46: vítěz zápasu 41 – vítěz zápasu 42 (Volksparkstadion Hamburg, 21:00)

6. července

Zápas 48: Vítěz zápasu 40 – vítěz zápasu 38 (Düsseldorf Arena, 18:00)

Zápas 47: vítěz zápasu 43 – vítěz zápasu 44 (Olympiastadion Berlín, 21:00)

7. a 8. července

Žádné zápasy

Semifinále EURO 2024

9. července

Zápas 49: vítěz zápasu 45 – vítěz zápasu 46 (fotbalová aréna v Mnichově, 21:00)

10. července

Zápas 50: Vítěz zápasu 47 – vítěz zápasu 48 (BVB Stadion Dortmund, 21:00)

11., 12. a 13. července

Žádné zápasy

Finále EURO 2024

14. července

Vítěz zápasu 49 – vítěz zápasu 50 (Olympiastadion Berlín, 21:00)

Další informace o tabulce, statistikách a novinkách Euro 2024 naleznete na oficiálních webových stránkách.